pampeliskaCpKP střední Čechy je nestátní nezisková organizace, jenž usiluje o posílení principů přímé demokracie, transparentnosti a vůbec o zlepšení správy věcí veřejných. Prosazuje  přístupy založené na zapojování veřejnosti do rozhodování a principu partnerství. Našimi partnery jsou hlavně města, obce a regiony Středočeského kraje, městeké části Prahy ale i některé úřady a instituce na národní úrovni.

Naše videa Vám poradí, jak zvládnout péči v domácím prostředí

Číst dál...Péče v domácím prostředí o děti či dospělé se zdravotním postižením, o nemocné, stárnoucí rodiče či partnera je náročná a patří k jedněm z nejtěžších situací v životě, se kterými se setká mnoho z nás. Informace a návody, které by v těchto případech pomohly, nejsou snadno dostupné. Pečující na péči ale nemusí být sami!

Číst dál...

Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb města Poděbrady a spádového území 2023–2025

Číst dál...
Foto: Jan Sobotka

CPKP střední Čechy od března 2020 realizuje projekt s názvem „Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb města Poděbrady a spádového území 2023–2025", který je financovaný z EU prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost. Projekt bude realizován po dobu dvou let, a to od března 2020 do února 2022. Město Poděbrady vystupuje v projektu jako partner bez finančního příspěvku.

Číst dál...

Společná profesionalizace sociální práce na obcích

Číst dál...CPKP střední Čechy ve spolupráci s městy Dobříš, Hořovice, Vlašim a Votice realizuje od dubna 2020 projekt s názvem „Společná profesionalizace sociální práce na obcích", který je financovaný z EU prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost. Projekt bude realizován po dobu dvou let, a to od dubna 2020 do března 2022.

Číst dál...

Závěrečná zpráva projektu KPSS mikroregionu Polabí

Číst dál...Od ledna 2018 do prosince 2019 jsme společně s městem Lysá nad Labem realizovali projekt s názvem „Komunitní plán sociálních a návazných služeb Mikroregionu Polabí", který byl financován z EU prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost. Naším společným cílem bylo iniciovat a udržitelně nastavit proces komunitního plánování sociálních a návazných služeb na území Mikroregionu Polabí. Realizace projektu směřovala mimo jiné ke zvýšení dostupnosti sociálních a návazných služeb a tím ke zlepšení kvality života lidí nacházejících se v nepříznivé sociální situaci.

Číst dál...

Pečovat a žít doma je normální 2 – podpora pečujících na Berounsku, Dobříšsku a Hořovicku

Číst dál...Od ledna 2020 do června 2022 realizujeme projekt na podporu pečujících. Konkrétně se jedná o zajištění koordinace pomoci neformálním pečovatelům, doplněné o poskytování potřebných informací, realizaci setkávání svépomocných skupin, vzdělávání, konzultace a další potřebnou podporu pečujícím. Projekt je realizován na území tří měst s rozšířenou působností (ORP Beroun, Dobříš a Hořovice), pro každé území vznikne pozice odborného poradce a koordinátora pomoci a bude zřízeno kontaktní místo pro pečující. Ve všech územích dojde ke zvýšení podpory neformálních pečovatelů a k rozvoji mezioborové spolupráce organizací a osob podílejících se na sdílené péči.

Číst dál...

CpKP střední Čechy podpořili